За яким принципом працює система Прозорро

Система Прозорро була запроваджена для проведення державних торгів в Україні на офіційному рівні 1 квітня 2016 року. Її дії повністю регламентовані законом «Про державні закупівлі». Його підсумком можна назвати те, що підприємства зобов'язані проводити торги лише з допомогою цієї системи. Вона має свої особливості та дає можливість отримання великої кількості переваг.

Основні принципи системи Прозорро

Ця система призначена для проведення тендерів у різних галузях діяльності. Вона передбачає проведення аукціонів, на основі яких визначатимуться переможці. Для реалізації цих процесів використовують два ключові види торгів:

1. Англійська модель. Цей варіант торгів має на увазі підвищення ціни на кожному кроці. Підйом зазвичай відбувається за встановленим відсотком від початкової суми. Переможцем стає той гравець, який за підсумками трьох раундів надав найбільшу ціну на товар.

2. Голландська модель. Вона передбачає зниження ціни продукції. Цей варіант застосовується за участі підприємців у заявках на постачання товарів, робіт чи послуг підприємствам із державним фінансуванням. Зниження ціни у цій моделі відбувається, як і першому варіанті, з певним кроком.

Додатково всі торги мають високий рівень публічності, що дозволяє отримати повністю прозорі угоди.

Для участі у тендері чи його формуванні необхідно пройти реєстрацію. Це можно зробити лише через ліцензовані майданчики. Одним з них є Українська Універсальна Біржа. Для переходу до неї можна скористатися посиланням на tender.uub.com.ua. Усі майданчики пов'язані між собою та системою через Центральну базу даних, що дозволяє всім користувачам бачити оголошення та при цьому не переходити з одного джерела до іншого.

Які переваги має система

Сервіс Прозорро надає велику кількість позитивних можливостей, які підходитимуть не лише учасникам, а й державі:

1. Безпека. Цей пункт досягається за рахунок перевірки та верифікації всіх користувачів. Усі зареєстровані компанії є реальними. Додатково за перебігом торгів та дотриманням усіх правил слідкує антикорупційна комісія. Вона запобігає проведенню відкатних схем.

2. Простота. Реєстрація та верифікація проходять на максимально простому рівні. Розібратися у роботі системи також нескладно за рахунок наявності різних інструкцій та уроків. Тому всі користувачі можуть швидко освоїтись.

3. Прозорість. Єдина база даних, публічність процедури підписання договору, автономність роботи системи – все це дає гарантії того, що після завершення тендеру всі дані будуть надані у реальному вигляді. Для учасників це добрий спосіб проаналізувати свої дії, а держава отримує шанс на проведення повноцінної аналітики продажу, витрат бюджету та постачання.

Всі ці переваги забезпечують сервісу найвищий рівень популярності. Останнім часом дедалі більше підприємців реєструються там, оскільки Прозорро дає гарантії отримання постійних каналів збуту та розширення клієнтської бази. 


Copyright © Мебель фабрики Скай 2022